מכתב להורים – יעל יכולה אחרת

להורים שלום!

בגן/ בכתה של ילדכם התקיימה ההצגה "יעל יכולה אחרת".
הצגה זו, העוסקת במניעת אלימות בין ילדים, נכתבה על ידי יעל פדר ושרונה אריאל, עובדות סוציאליות בהכשרתן ובעלות ניסיון בכתיבת הצגות חינוכיות לילדים.
ההצגה מספרת על יעל, גיבורת ההצגה שבעיצומו של ריב עם חברתה הטובה מכה אותה. "הצילו" הליצן, נחלץ לעזרתה ומלמד אותה כיצד ניתן להתמודד אחרת.
בעקבות ההצגה אנו מצפים כי הילדים יביעו עניין בנושא וישאלו שאלות ואנו ממליצים לשוחח עמם, לחדד ולהדגיש את התכנים והמסרים בהם עסקה ההצגה.
הנושאים העיקריים בהם עוסקת ההצגה הם :

  • ברגע שאני מזהה את הרגשות שלי, קל לי יותר- זיהוי הרגשות ומתן לגיטימציה לרגשות הילד (כעס, שמחה, עצב, פחד,קנאה,בלבול כדו') .
  • כיצד ניתן לבטא את הרגשות – דרכים חיוביות להתמודדות עם כעסים אשר עלולים להוביל לאלימות.- לדוג' ניפוח בלון , ספירה עד 10 (התאפקות), בעיטה בכדור כשממש כועסים,ציור וכדו'.
  • מהי התנהגות אלימה ואסורה ומהי התנהגות מותרת – במרכז הבמה הוצב רמזור עם אור ירוק (התנהגות מותרת) ואור אדום (התנהגות אסורה).
    • אור אדום – אסור :להכות, להרביץ, לבעוט, לנשוך, לקלל, לצבוט וכדו'
    • אור ירוק – מותר : להקשיב, לדבר, לנפח בלון, לפנות למבוגר שעוזר.
  • בניית רשת תמיכה לילד – למי ניתן לפנות בשעת מצוקה. (הורים, סבא/ סבתא, גננת/ מורה וכדו'). על מנת שילד ירגיש בטחון לשתף במקרה הצורך חשוב ליצור אוירה פתוחה בבית – להימנע מאווירת סודיות, שלא חושפת רגשות ומידע. לתת לילד את התחושה שמאמינים לו ושקשובים אליו ולא להתייחס אל דבריו כאל סיפורים דמיוניים. רק כך הילד ישתף את הוריו.

הנכם מוזמנים להכנס לאתר האינטרנט שלנו שכתובתו www.yaelfriends.com באתר תוכלו למצוא מאמרים ותכניות הסברה בנושא מניעת אלימות ונושאים נוספים בהם עוסקות הצגות התיאטרון כגון מניעת פגיעות מיניות, חינוך לבריאות ועוד.

אנו תקוה כי הילדים יהנו מההצגה ויפנימו את המסרים העיקריים ומודים לצוות החינוכי על היערכותם ועל שיתוף הפעולה בהגברת המודעות לנושא .

בברכה
יעל פדר ושרונה אריאל – תיאטרון "החברים של יעל"

תיאטרון "החברים של יעל",יעל פדר- 3634912 -052 ,שרונה אריאל 052-2745084
אתר אינטרנט www.yaelfriends