top of page

תודה רבה ליעל על הרצאה כל כך חשובה להורי שכבות א+ב בבית ספרנו. נושא המוגנות הועבר בצורה מכבדת, עניינית, מרתקת ומעוררת חשיבה והבנה עמוקה של הנושא. ההורים וצוות ההוראה יצאו עם כלים רבים ועם תובנות חשובות ביותר ממפגש זה. אין ספק שאזמין שוב את ההרצאה וההצגה גם בשנה הבאה. תודה ושוב תודה!

לילי שלום יועצת בהס יוחנני הרצליה

--

לילי שלום, יועצת ביה"ס יוחחני הרצליה

הרצאה

הרצאת חובה לכל הורה ואיש חינוך!

תודה לך על המידע החשוב ובעיקר על הדרך היצירתית, המעניינת, הפתוחה, הנגישה בה העברת לנו את התכנים המשמעותיים.

 

מוריה אלישע רכזת תחום העשרה מרכז לגיל הרך

אין לי מספיק מילים כדי להלל את הספר ואת חשיבותו. אנסה לכתוב מדוע אני חושבת כך.

הסיפור נפתח באירוע בגן. תמר מגלה סוד לעמית חברתה הטובה. כשגיא רואה את ההתלחששויות ביניהן, הוא מבקש מתמר שתשתף עמו את סודה, אבל היא מסרבת. הוא ניגש לורד הגננת ומתלונן על כך. הגננת פותחת את הנושא מול ילדי הגן ושואלת את הילדים אילו סודות אפשר לשתף ואילו סודות לא? היא למעשה משאירה את השאלות פתוחות ושולחת את הילדים הביתה עם "שיעורי בית".

בבית, אמא משתפת את תמר וגיא על סודות שהיא שמרה כילדה. סוד טוב וסוד רע. מה היו הסודות? איך היא הרגישה כשהיא שמרה אותם? האם היה נכון לשמור אותם? וכשמחליטים לספר, למי נכון לפנות?...

הסופרת נוגעת בצורה עדינה, רגישה ומותאמת לילדים בנושא כל כך חשוב. שמירת סוד. היא נותנת דוגמאות הרלוונטיות לעולם הילדים, כאלו שילדים יבינו ויזדהו (ולא יכניסו בהם פחד) ומדגישה את החשיבות של שיתוף אדם מבוגר.

לצערי לא חסרים מקרים במציאות שלנו שאנו נחשפים אליהם. הטרדות מיניות, בריונות, התנהגות אלימה בקרב ילדים צעירים כאשר האלמנט החוזר הוא "זה סוד בינינו ואסור שיצא החוצה". חשוב חשוב שהילדים יכירו מהו סוד ומתי חיוני לשתף אותו וגם למי אנחנו מגלים.

הסופרת מתאימה את הסיפור לגובה העיניים של הילדים ולמציאות היומיומית ומדגישה את החלקים שלהם צריך לתת יותר את הדעת על ידי פירוט רחב ודוגמאות.

הספר מקסים. הסיפור נגיש, ברור והדרגתי עבור הקורא הצעיר (וגם עבור המבוגר שמדבר על הנושא) והאיורים נהדרים.

קראתי את הספר עבור בתי הצעירה בת ה-6. הספר הקל עלי לדבר איתה על הנושא הלא פשוט והרגיש הזה ואני מאמינה שהוא תרם בהשרשתו.

מומלץ בחום!

בתאל ריגל, נוריתה

ספר

זה כבר ספר הילדים הרביעי של יעל פדר וכמו כל הספרים האחרים גם הוא ספר ילדים דידקטי שמטרתו להעביר מסרים חינוכיים בצורה מהנה עם איורים יפים ובסך הכל כמו כל סדרת הספרים של יעל פדר גם הספר הזה משלב בין הנאה לילדים וקריאה משותפת עם ההורים וגם מעביר מסר חשוב על הבטחון של הילדים ועל תקשורת עם זרים.

גיא ותמר, ילדים שמלווים את קוראי הסדרה כבר בכמה ספרים חוזרים עם אמא ברגל מהגן.

בדרך הביתה הם פוגשים אנשים, חלקם מוכרים יותר, חלקם מוכרים פחות.

את מי מותר לחבק? ממי צריך להזהר? האם מותר ללכת עם אדם זר ללא רשות? ומה עם לקבל חיבוק?

מתי יודעים האם מישהו זקוק לעזרה אבל הוא זר ואז מה עושים?

הספר מעלה לילדים את השאלות המוכרות לגבי השמירה על הבטחון שלנו ושל ילדינו ודרך המפגש עם האנשים השןנים כמו מוכר הגלידה, השומר בגן או האישה בפארק שרוצה לחלק ממתקים אנחנו לומדים ביחד עם הילדים ממי להזהר ועל מי לסמוך.

בסך הכל ספר גם נחמד וגם חשוב.

למרות שאני אישית לא מת על ספרי ילדים דידקטים כאן המסר חשוב ועובר בצורה טובה.

שניר פלג

הצגה

יעל יקרה

רציתי לומר לך תודה על ההצגה ,שהיום הצגת בפני ילדי גן החלומות ,תפן.

ההצגה היתה נהדרת, התייחסה לנושאים חשובים ביותר ביחס לגוף, ושמירה על הגוף. הילדים ישבו קשובים ומרותקים, השתתפו בחחלקים השונים של ההצגה, ההצגה משלבת שימטש נהדר במושגים ביחס לגוף, שירים , והכל בצורה מאד מאד מקרבת לנושא .

לפני 3 שנים גם היית אצלנו ומאז חשוב לנו להפגיש אחת לשנתיים את הילדים וההורים עם הנושא .

תודה על הכל ונתראה בהמשך.🌺🙏❣️

ענת קליינמן

הצגה

יעל ראיתי עם ביתי היום את ההצגה "יעל שומרת גופה",רציתי להגיד לך תודה ! תודה על הצגה מדהימה מונגשת בצורה מותאמת ותואמת גם לילדיםקטנה וגם להורים . בעיני ההצגה צריכהה להיות חובה בכל גן ובית ספר במשרד החינוך . כל הכבוד

דליה

ספר

זהו ספר נפלא וחשוב, המאפשר להסביר וללמד. דרכו ניתן אף לפתוח דיון עם הילדים בנושא ולדבר על כל מיני סיטואציות שאנו נתקלים או עשויים להיתקל בהן.

ממליצה אף לקריאה במסגרת הגן, שם ניתן לתת לילדים להציג דוגמאות שונות מחייהם.

סלונה

המלצה להרצאה ולהצגה - יעל פדר

במסגרת התוכנית השנתית כישורי חיים בביה"ס וקידום מיניות בריאה בשכבות א - ב, נעזרנו השנה בשתי פעילויות נפלאות מבית" החברים של יעל" אותן קיימנו בתחילת חודש פברואר 2021.

הפעילות האחת מפגש הורים ייחודי (שנערך בשעות בערב) להרצאה "הגוף שלי הוא רק שלי". הפעילות האחרת הצגה לתלמידים "יעל לומדת לשמור על גופה". ההרצאה להורים עסקה גם במתן כלים והדרכה לקיום שיח משמעותי בבית של הורים עם ילדיהם אודות מיניות בריאה, משחק ונגיעות מותרים ואסורים ותיווך מסרי ההצגה שנועדה לתלמידים. כמו כן, ההצגה "יעל לומדת לשמור על גופה" הוקרנה לכלל תלמידי השכבות למחרת יום ההרצאה.

שתי הפעילויות נערכו באופן מקוון באמצעות הזום והיו מוצלחות ביותר, מותאמות ורלוונטיות מאוד הן להורים והן לילדים. המסרים והתכנים החשובים הועברו על ידי יעל פדר הנהדרת באופן מעניין, רגיש, מרתק וסוחף ובעיקר מותאם מאוד לצרכי ההורים והילדים.

נרשמה התלהבות והתעניינות רבה מצד הצוות החינוכי, ההורים והתלמידים. ההרצאה וההצגה מומלצות מאוד.

נשמח מאוד לארח את יעל ולהיעזר בפעילויות הנפלאות והחשובות הללו גם בשנת הלימודים הבאה.

בברכת תודה בשם הצוות, ההורים והתלמידים

סימה זוסמן, מנהלת ביה"ס הדרים – ראשון לציון והצוות הייעוצי

ספר

לכולנו יש סודות שאנחנו לא מגלים. מותר שיהיו לנו סודות.

אבל האם יש סודות שאסור לשמור בלב וחייבים לספר?

כשאחותו של גיא, תמר, שומרת בפניו סוד שלה ושל חברתה. הוא מאוד נעלב ונפגע. האם מותר לנו שיהיו לנו סודות?

הגננת שלהם, ורד, הסבירה להם, שלכולנו יש סודות שאנחנו לא מגלים. מותר שיהיו לנו סודות.

אבל האם יש סודות שאסור לשמור בלב וחייבים לספר?

גיא ותמר לומדים שיש סודות טובים וסודות רעים. אפשר להרגיש בגוף אם זה סוד טוב או רע. אם הסוד גורם לתחושה טובה של שמחה וצחוק, הנאה ואהבה, זה סוד טוב. כמו למשל, מסיבת הפתעה לאבא 😊

אם הסוד גורם לנו לתחושה לא טובה ולא נעימה. אם הסוד גורם לנו לפחד, לעצב או כעס, או אפילו לכאב בגוף- סימן שזה סוד רע. וסוד רע חייבים לספר!

אפילו אם הבטחנו ואפילו אם נשבענו, אנחנו חייבים לספר. כי אם לא נספר איך יעזרו לנו?
כשיש לנו סוד רע, אנחנו זקוקים לעזרה. ולמי פונים?

חייבים לפנות למישהו מבוגר, לא מספיק לפנות לחבר מהגן או לאחים קטנים. צריך לפנות למישהו שסומכים עליו ומרגישים בנוח לספר לו. אפשר לפנות גם לאח או אחות גדולים.

ילדים- אם משהו עושה לנו משהו רע, ומאיים עלינו לא לגלו, בייחוד לא להורים שלנו, אנחנו בכל זאת צריכים לספר?

התשובה היא:כןןןןן

ספר זה הוא  ספר נהדר ללימוד והסבר על סודות וטבעם. מהו סוד טוב ומהו סוד רע, מה חייבים לספר ומה מומלץ לא. בימינו, חשוב כל כך, שהילדים יבינו, שיש סודות שהם רעים ופוגעניים, שידעו איך להתמודד ולמי לפנות לעזרה.

ממליצה בחום על הספר לקריאה עם ילדי גן מגיל טרום טרום חובה. ספר נפלא לקריאה ולדיון בבית ובגן.

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה!

קרין מילשטיין, סלונה

סרט

יש לי את ה- DVD כבר כמעט שנה, ויש לציין שגם הקטנה (שנתיים וחצי) כבר יודעת להגיד "הגוף שלי!", "אני מחליטה!". מומלץ בחום לא רק בגלל המטרה המוצהרת של שמירה על הגוף, אלא גם בגלל התמודדות מעולה עם נושא הסודות. כידוע, סודות יכולים להסתיר מאיתנו ההורים מידע רב לגבי דברים שונים. ההתמודדות עם סודות ב- DVD מלמדת להבחין בין סוד טוב, וסוד רע שאותו "צריך לספר למבוגר שעוזר". מומלץ בחום!

עירית שריר

משתפים חוויות מההצגה

יד ימין אדומה יעל פדר
יד שמאל אדומה יעל פדר
bottom of page