כותבים לנו

07/02/2021

המלצה להרצאה ולהצגה - יעל פדר

במסגרת התוכנית השנתית כישורי חיים בביה"ס וקידום מיניות בריאה בשכבות א - ב, נעזרנו השנה בשתי פעילויות נפלאות מבית" החברים של יעל" אותן קיימנו בתחילת חודש פברואר 2021.

הפעילות האחת מפגש הורים ייחודי (שנערך בשעות בערב) להרצאה "הגוף שלי הוא רק שלי". הפעילות האחרת הצגה לתלמידים "יעל לומדת לשמור על גופה". ההרצאה להורים עסקה גם במתן כלים והדרכה לקיום שיח משמעותי בבית של הורים עם ילדיהם אודות מיניות בריאה, משחק ונגיעות מותרים ואסורים ותיווך מסרי ההצגה שנועדה לתלמידים. כמו כן, ההצגה "יעל לומדת לשמור על גופה" הוקרנה לכלל תלמידי השכבות למחרת יום ההרצאה.

שתי הפעילויות נערכו באופן מקוון באמצעות הזום והיו מוצלחות ביותר, מותאמות ורלוונטיות מאוד הן להורים והן לילדים. המסרים והתכנים החשובים הועברו על ידי יעל פדר הנהדרת באופן מעניין, רגיש, מרתק וסוחף ובעיקר מותאם מאוד לצרכי ההורים והילדים.

נרשמה התלהבות והתעניינות רבה מצד הצוות החינוכי, ההורים והתלמידים. ההרצאה וההצגה מומלצות מאוד.

נשמח מאוד לארח את יעל ולהיעזר בפעילויות הנפלאות והחשובות הללו גם בשנת הלימודים הבאה.

בברכת תודה בשם הצוות, ההורים והתלמידים,

מנהלת ביה"ס הדרים – ראשון לציון והצוות הייעוצי

--

----

בברכה,

סימה זוסמן

מנהלת ביה"ס הדרים

ראשון לציון

סימה זוסמן מנהלת בה"ס הדרים ראשלצ

הצגה

ההצגה התקיימה אצלי בגן . תגובות ההורים מעולות! למרות שהנושא מורכב, לא היה הורה אחד שהתנגד ואחרי ההצגה ההורים הודו והעריכו מאוד!

תקוה, אזר השרון

הצגה

ההצגה מעבירה בצורה חביבה, ידידותית ולא מאיימת תכנים חשובים ורגישים ומאפשרת שיתוף פעולה והיענות מלאה מצד הילדים.

בטי ריטבו-מדריכה ארצית ביחידה למניעת התעללות מינית, השירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך.

סרט

אני ממליצה לכל מי שיש לו ילדים מעל גיל 4 לרכוש. מועבר בחוכמה וברגישות, בגובה העיניים ובלי להרתיע ילדים מהנושא. פשוט חכם ועשוי טוב. שווה ביותר !!!!

מתוך פורום קהילת הורים ynet

סרט

צפינו כל המשפחה בסרט החדש "החברים של יעל" מומלץ בכל גיל מכיון שאנחנו עוסקים בהדרכת הילדים שלנו, ולהם זה אולי נראה "עוד משהו" שאמא ואבא מלמדים. 

הסרט מעביר מידע ישיר לילד בשירים והסבר פשוט. אנחנו בית דתי, ולא היה פרט שהפריע או מילה לא צנועה , חובה בכל בית וגן. הסרט לנו "סוגר מעגל" אחרי ימים ושנים של שיחות בנושא, ובכל גיל (גילאי ילדיי 4, 8, 10). לצערינו מדי יום שומעים על פגיעה בילדים בכל גיל! 

כמו שמחנכים להיזהר מהכביש, ודואגים לאמצעי בטיחות לילדים כבר מגיל הרך, צריך להשקיע גם במודעות לשמירה על הגוף שלנו. אנו ההורים צריכים להודות לך על חשיבה והשקעה בנושא, בהצלחה והרבה תודה!!!

ניבו

תודה רבה ליעל על הרצאה כל כך חשובה להורי שכבות א+ב בבית ספרנו. נושא המוגנות הועבר בצורה מכבדת, עניינית, מרתקת ומעוררת חשיבה והבנה עמוקה של הנושא. ההורים וצוות ההוראה יצאו עם כלים רבים ועם תובנות חשובות ביותר ממפגש זה. אין ספק שאזמין שוב את ההרצאה וההצגה גם בשנה הבאה. תודה ושוב תודה!

לילי שלום יועצת בהס יוחנני הרצליה

--

לילי שלום יועצת בה"ס יוחחני הרצליה

הצגה

הצגההה מעוללללהה!!! חשוב! תודה ליעל פדר שהעזה לגעת בנושא שאני כאימה כל כך פחדתי לגעת בו. עוד לאחר שראיתי את ההצגה, אני מבינה יותר מתמיד שאנו חוטאים לילדנו בכך שאנחנו לא שמים את זה על השולחן, וזאת מחשש שלנו המבוגרים. לכו לראות! חובההה! 

מדובר בילדנו, ואם לא אנחנו נשמור עלייהם אז מי..??

ליאורה, לב השרון

הרצאה

אתמול הייתי בהרצאה המאד מרתקת שלך ובעיקר פרקטית. 

נהניתי ממנה מאד ולקחתי ממנה הרבה

תודה על הרצאה מעניינת

אבא

סרט

יש לי את ה- DVD כבר כמעט שנה, ויש לציין שגם הקטנה (שנתיים וחצי) כבר יודעת להגיד "הגוף שלי!", "אני מחליטה!". מומלץ בחום לא רק בגלל המטרה המוצהרת של שמירה על הגוף, אלא גם בגלל התמודדות מעולה עם נושא הסודות. כידוע, סודות יכולים להסתיר מאיתנו ההורים מידע רב לגבי דברים שונים. ההתמודדות עם סודות ב- DVD מלמדת להבחין בין סוד טוב, וסוד רע שאותו "צריך לספר למבוגר שעוזר". מומלץ בחום!

עירית שריר

הצגה

כקורבן לניצול מיני בתור ילדה, הנושא בער בעצמותיי מהרגע שהפכתי לאם, אבל לא ידעתי איך לגעת בנושא.. מה לאמר? ההצגה פשוט מצויינת! חבל שלא ראיתי הצגה כזו כשהייתי ילדה. שנים של סבל וטיפול נפשי אולי היו נחסכות ממני. המידע המועבר שם עשה לי "סדר בראש" ועכשיו אני יודעת איך להעביר את המסר הזה לילדיי). מומלץ! מומלץ! מומלץ! 

(ואולי בעצם לא מומלץ, כי אם חובה בכל בית!!!)

הרצאה

תודה רבה על ההרצאה המעשירה 

אתמול אין ספק שלמדתי המון.

אמא לילד בגן

הצגה

הצגה מצוינת וחוויתית הנוגעת בנקודות הנכונות ובמידה הנכונה

רעיה לופטה-מנהלת ביה"ס רימונים קרית אונו

סרט

רכשתי לביתי את הדיוידי והדיסק החברים של יעל -הגוף שלי הוא רק שלי, והיא לא מפסיקה לראות אותו (ולשמוע אותו במכונית…). סוף סוף דיסק שנותן ערך מוסף להורים לילדים.

אמא

ספר

"הגוף שלי הוא רק שלי" הוא ספר מקסים וחשוב על הזכות להגנת הפרטיות ולמניעת אי נוחות או מגע בלתי רצוי עם אדם אחר – מניעת הטרדה מינית, והוא מלווה באיורים חמודים של לי קורצוויל שתואמים את הטקסט, ומעוררים רגשות הזדהות עם הנושא ועם הדמויות בסיפור. עמוד הסיום חשוב ביותר, כי הוא מעביר מסר של מגע מתוך אהבה עם ההורים. הספר כתוב בשפה יפה, קולחת ונעימה התורמת לחוויה הרגשית של הילד. אני ממליץ בחום על הספר הקסום הזה לילדים החל מגיל 4 והוא מתאים לכל גיל - ילדים וגם מבוגרים. חשוב שאת הספר הזה הורה יקרא ביחד עם הילד

את הסקירה המלאה אפשר לקרוא כאן

אריק בלום, נוריתה

הרצאה

הייתי שבוע שעבר בהרצאה שלך בחולון.

הרצאה נהדרת, העברתי את המסר לקיום ההרצאה גם בבית הספר וגם בגן הילדים בו לומדים ילדיי.

תודה.

אמא לילד בגן