top of page

ספר: "יש לי סוד"

"לְכֻלָּנוּ יֵשׁ סוֹדוֹת," מַסְבִּירָה וֶרֶד, הַגַּנֶּנֶת של גַּיְא וְתָמָר, "סוֹדוֹת שֶׁאֲנַחְנוּ לֹא מְגַלִּים. מֻתָּר שֶׁיִּהְיוּ לָנוּ סוֹדוֹת. אֲבָל הַאִם יֵשׁ סוֹדוֹת שֶׁאָסוּר לִשְׁמֹר בַּלֵּב וְחַיָּבִים לְסַפֵּר?"

בַּבַּיִת, גַּיְא וְתָמָר מְגַלִּים שֶׁיֵּשׁ סוֹדוֹת שֶׁאִם שׁוֹמְרִים עֲלֵיהֶם זֶה עָלוּל לְהַכְאִיב וְלוֹמְדִים לְמִי פּוֹנִים כְּדֵי לְקַבֵּל עֶזְרָה. אֵיךְ מַבְדִּילִים בֵּין סוֹד טוֹב, שֶׁמֻּתָּר לִשְׁמֹר, לְבֵין סוֹד רַע, שֶׁחַיָּבִים לְסַפֵּר? וּמָה עוֹשִׂים אִם הִבְטַחְנוּ לֹא לְסַפֵּר?

יָעֵל פֵדֶר הִיא עוֹבֶדֶת סוֹצְיָאלִית הַמְּפַתַּחַת וּמַעֲבִירָה תָּכְנִיּוֹת חִנּוּכִיּוֹת לְהוֹרִים וְלִילָדִים. בַּעֲלַת הַתֵּאַטְרוֹן וְהָאֲתָר "הַחֲבֵרִים שֶׁל יָעֵל" וּמְחַבֶּרֶת הַסְּפָרִים הַמַּצְלִיחִים "הַגּוּף שֶׁלִּי הוּא רַק שֶׁלִּי" וְ"יְלָדִים בָּאִים בְּאַהֲבָה".

ספר - יש לי סוד

המלצות

מרכאות יעל פדר

ספר ידידותי ונכון שמתמודד יפה ובאופן הכי ישיר וכן עם שאלת משפחה מהי?

בשפה מובנת ובהירה, בסיפור שמתאים לכל ילד, ללא הסתרות והתחמקויות הספר מספר מהי משפחה ואילו צורות משפחה אנחנו פוגשים בסביבתנו. האיורים המלווים את ההסבר עדינים, חמים ומחבקים ומוסיפים ממד נוסף לטקסט. ספר עזר נהדר לכל מי שנדרש ורוצה להסביר לילדים קטנים (וגם לעצמו, לפעמים לא יזיק) את מגוון המשפחות האפשריות ואת מהות ההורות. 

אהובה אוברשטיין, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר מקסים המתמקד בתצורות השונות בהן ניתן להגיע לעולם, ומציג מבְני משפחה שונים. 

המחברת לקחה נושא מופשט שקשה להסביר אותו לילדות וילדים, והצליחה בצורה מאוד נעימה ובהירה לנרמל את כל סוגי המשפחות, ולפרט תהליכים מורכבים באופן תואם גיל. המסר החשוב הוא שילדים מביאים המון אהבה, אור ושמחה למשפחה בה הם נולדו, ללא קשר לסוג המשפחה. אני ממליצה עליו בחום.

חן קצביץ' פרסלר, הארץ

מרכאות יעל פדר

ספר מופלא 

המנגיש לילדים את נושא משפחות מסוגים שונים והבאת ילדים לעולם, המבהיר כי כל אחד ואחת רשאים להפוך למשפחה, אם רק קיימת אהבה. ברגישות אין קץ ובשפה ברורה לילדים, מתארת הגננת בסיפור את שלל האפשרויות להביא ילדים לעולם. ממליצה בחום.

מירה רוזנפלד, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר חשוב וחינוכי על הורות ומשפחות. 

אם התקשתם להסביר לילדים על סוגי המשפחות וסוגיות נוספות, הספר הזה יסגור לכם את הפינה. הספר מסביר לילדים בגובה העיניים על סוגי המשפחות שיש ואיך באים ילדים לעולם. זה לא ספר קריאה רגיל. זה ספר שיותר משהוא מספר סיפור, מטרתו להסביר לילדים על עובדות החיים בשפה שהם מבינים והכתיבה בהתאם

בלוג הספרים של קרולין

מרכאות יעל פדר

ספר ילדים מקסים ורגיש 

שמתאר עבור ילדים את סוגי המשפחות ואת הדרכים להביא ילד לעולם. מקסים ומיוחד.

שניר פלג, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר מקסים וחשוב המלמד את הילדים שיש מגוון דרכים להביא ילדים לעולם ומחנך לערכים של קבלת השונה. הספר מסביר לילדים בצורה בהירה ובגובה העיניים על תהליך הכניסה להריון, על אפשרות של תרומת זרע ותרומת ביצית ועל המונח פונדקאות. הספר מלווה איורים צבעוניים מקסימים. ממליצה בחום!

כרמית בר גיל, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר חשוב, במיוחד בעידן של היום

ללמד את הילדים כי קיימים סוגים שונים של משפחות. ללמד אותם כיצד זה מתאפשר ולחנך אותם להבין ולקבל את השונה. מומלץ מכל הלב.

שולה סוקרת

מרכאות יעל פדר

אין רלוונטי מספר זה כדי לבאר עבור הקטנטנים שלנו את סוגיית מבנה המשפחה החדשה על סוגיה השונים. 

ספר חינוכי וחשוב מאין כמוהו גם עבור ילדי הגן וגם עבור ההורים והמחנכים שבאמצעותו יידעו לפתח שיח פורה עם החניכים הקטנים שלהם בנושאים כגון מבנה המשפחה המודרנית, הריון ולידה בעידן החדש – נושאים אקטואליים ביותר אשר לבטח מעלים שאלות ותהיות רבות במוחם הסקרני והחקרני של ילדי היום. ממליצה מכל הלב על קריאתו של הספר המקסים ומאיר העיניים, על דבריו המלמדים ועל איוריו הצבעוניים והמרגשים כל כך

יהודית בגן, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר חשוב שמסביר לילדים על האופנים השונים שבהם ילדים באים לעולם, ובעיקר פותח שיח חשוב על מהי משפחה ועל דרכים שונות ליצור משפחה. ספר מקסים שמנגיש היטב את הנושא שישנן משפחות בתרכובות שונות ובסוגים שונים ויש מקום לכולן.

פרידה נובוגרוצקי, נוריתה

bottom of page