ספר: "ילדים באים באהבה"

יד שמאל אדומה יעל פדר.png
יד ימין אדומה יעל פדר.png

הַגַּנֶּנֶת שֶׁל גַּיְא וְתָמָר מְסַפֶּרֶת לְיַלְדֵי הַגַּן שֶׁהִיא בְּהֵרָיוֹן. "אֵיךְ זֶה יָכוֹל לִהְיוֹת?" מִתְפַּלֵּאת תָּמָר, "סִפַּרְתְּ לָנוּ שֶׁלֹּא הִתְחַתַּנְתְּ, וְאֵין לָךְ בֶּן זוּג. אָז מֵאֵיפֹה בָּא הַתִּינוֹק?"

בַּבַּיִת, אִמָּא וְהַיְּלָדִים מְשׂוֹחֲחִים וּמְבִינִים אֵיךְ בָּאִים יְלָדִים לָעוֹלָם. הֵם מְגַלִּים שֶׁלֹּא רַק גֶּבֶר וְאִשָּׁה שֶׁהִתְחַתְּנוּ יְכוֹלִים לְהָקִים מִשְׁפָּחָה וְלָלֶדֶת יְלָדִים, וְשֶׁיֵּשׁ כָּל מִינֵי סוּגִים שֶׁל מִשְׁפָּחוֹת. לְשַׁחַר מֵהַגַּן יֵשׁ שְׁתֵּי אִמָּהוֹת וְאֵין לוֹ אַבָּא, וּלְנֶטַע הַשְּׁכֵנָה יֵשׁ שְׁנֵי אָבוֹת וְאֵין לָהּ אִמָּא. אָז אֵיךְ שַׁחַר וְנֶטַע נוֹלְדוּ? מָה תַּפְקִידָהּ שֶׁל פֻּנְדְּקָאִית וּמַהוּ בַּנְק הַזֶּרַע? הַיְּלָדִים שׁוֹאֲלִים וּמְקַבְּלִים תְּשׁוּבוֹת בְּהִירוֹת וְעִנְיָנִיּוֹת הַמֻּתְאָמוֹת לְגִילָם

 

יָעֵל פֵדֶר הִיא עוֹבֶדֶת סוֹצְיָאלִית הַמְּפַתַּחַת וּמַעֲבִירָה תָּכְנִיּוֹת חִנּוּכִיּוֹת לְהוֹרִים וְלִילָדִים.
בַּעֲלַת הַתֵּאַטְרוֹן וְהָאֲתָר "הַחֲבֵרִים שֶׁל יָעֵל" וּמְחַבֶּרֶת רַב-הַמֶּכֶר "הַגּוּף שֶׁלִּי הוּא רַק שֶׁלִּי".

יִעוּץ מַדָּעִי: פְּרוֹפ' דָנִיֵּאל זַיְדְמַן.

יִעוּץ פְּסִיכוֹלוֹגִי: דַּפְנָה גְרִינֶר.

ילדים באים באהבה.jpeg

המלצות

מרכאות יעל פדר

ספר ידידותי ונכון שמתמודד יפה ובאופן הכי ישיר וכן עם שאלת משפחה מהי?

בשפה מובנת ובהירה, בסיפור שמתאים לכל ילד, ללא הסתרות והתחמקויות הספר מספר מהי משפחה ואילו צורות משפחה אנחנו פוגשים בסביבתנו. האיורים המלווים את ההסבר עדינים, חמים ומחבקים ומוסיפים ממד נוסף לטקסט. ספר עזר נהדר לכל מי שנדרש ורוצה להסביר לילדים קטנים (וגם לעצמו, לפעמים לא יזיק) את מגוון המשפחות האפשריות ואת מהות ההורות. 

אהובה אוברשטיין, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר מקסים המתמקד בתצורות השונות בהן ניתן להגיע לעולם, ומציג מבְני משפחה שונים. 

המחברת לקחה נושא מופשט שקשה להסביר אותו לילדות וילדים, והצליחה בצורה מאוד נעימה ובהירה לנרמל את כל סוגי המשפחות, ולפרט תהליכים מורכבים באופן תואם גיל. המסר החשוב הוא שילדים מביאים המון אהבה, אור ושמחה למשפחה בה הם נולדו, ללא קשר לסוג המשפחה. אני ממליצה עליו בחום.

חן קצביץ' פרסלר, הארץ

מרכאות יעל פדר

ספר מופלא 

המנגיש לילדים את נושא משפחות מסוגים שונים והבאת ילדים לעולם, המבהיר כי כל אחד ואחת רשאים להפוך למשפחה, אם רק קיימת אהבה. ברגישות אין קץ ובשפה ברורה לילדים, מתארת הגננת בסיפור את שלל האפשרויות להביא ילדים לעולם. ממליצה בחום.

מירה רוזנפלד, נוריתה

מרכאות יעל פדר

ספר חשוב וחינוכי על הורות ומשפחות. 

אם התקשתם להסביר לילדים על סוגי המשפחות וסוגיות נוספות, הספר הזה יסגור לכם את הפינה. הספר מסביר לילדים בגובה העיניים על סוגי המשפחות שיש ואיך באים ילדים לעולם. זה לא ספר קריאה רגיל. זה ספר שיותר משהוא מספר סיפור, מטרתו להסביר לילדים על עובדות החיים בשפה שהם מבינים והכתיבה בהתאם

בלוג הספרים של קרולין

מרכאות יעל פדר

ספר ילדים מקסים ורגיש 

שמתאר עבור ילדים את סוגי המשפחות ואת הדרכים להביא ילד לעולם. מקסים ומיוחד.

שניר פלג, נוריתה