top of page

ספר: "ילדים באים באהבה"

הַגַּנֶּנֶת שֶׁל גַּיְא וְתָמָר מְסַפֶּרֶת לְיַלְדֵי הַגַּן שֶׁהִיא בְּהֵרָיוֹן. "אֵיךְ זֶה יָכוֹל לִהְיוֹת?" מִתְפַּלֵּאת תָּמָר, "סִפַּרְתְּ לָנוּ שֶׁלֹּא הִתְחַתַּנְתְּ, וְאֵין לָךְ בֶּן זוּג. אָז מֵאֵיפֹה בָּא הַתִּינוֹק?"

בַּבַּיִת, אִמָּא וְהַיְּלָדִים מְשׂוֹחֲחִים וּמְבִינִים אֵיךְ בָּאִים יְלָדִים לָעוֹלָם. הֵם מְגַלִּים שֶׁלֹּא רַק גֶּבֶר וְאִשָּׁה שֶׁהִתְחַתְּנוּ יְכוֹלִים לְהָקִים מִשְׁפָּחָה וְלָלֶדֶת יְלָדִים, וְשֶׁיֵּשׁ כָּל מִינֵי סוּגִים שֶׁל מִשְׁפָּחוֹת. לְשַׁחַר מֵהַגַּן יֵשׁ שְׁתֵּי אִמָּהוֹת וְאֵין לוֹ אַבָּא, וּלְנֶטַע הַשְּׁכֵנָה יֵשׁ שְׁנֵי אָבוֹת וְאֵין לָהּ אִמָּא. אָז אֵיךְ שַׁחַר וְנֶטַע נוֹלְדוּ? מָה תַּפְקִידָהּ שֶׁל פֻּנְדְּקָאִית וּמַהוּ בַּנְק הַזֶּרַע? הַיְּלָדִים שׁוֹאֲלִים וּמְקַבְּלִים תְּשׁוּבוֹת בְּהִירוֹת וְעִנְיָנִיּוֹת הַמֻּתְאָמוֹת לְגִילָם

 

יָעֵל פֵדֶר הִיא עוֹבֶדֶת סוֹצְיָאלִית הַמְּפַתַּחַת וּמַעֲבִירָה תָּכְנִיּוֹת חִנּוּכִיּוֹת לְהוֹרִים וְלִילָדִים.
בַּעֲלַת הַתֵּאַטְרוֹן וְהָאֲתָר "הַחֲבֵרִים שֶׁל יָעֵל" וּמְחַבֶּרֶת רַב-הַמֶּכֶר "הַגּוּף שֶׁלִּי הוּא רַק שֶׁלִּי".

יִעוּץ מַדָּעִי: פְּרוֹפ' דָנִיֵּאל זַיְדְמַן.

יִעוּץ פְּסִיכוֹלוֹגִי: דַּפְנָה גְרִינֶר.

הספר ילדים באים באהבה

המלצות

מרכאות יעל פדר

הגוף שלי הוא רק שלי" הוא ספר מקסים וחשוב על הזכות להגנת הפרטיות ולמניעת אי נוחות או מגע בלתי רצוי עם אדם אחר – מניעת הטרדה מינית, והוא מלווה באיורים חמודים של לי קורצוויל שתואמים את הטקסט, ומעוררים רגשות הזדהות עם הנושא ועם הדמויות בסיפור. עמוד הסיום חשוב ביותר, כי הוא מעביר מסר של מגע מתוך אהבה עם ההורים. 

הספר כתוב בשפה יפה, קולחת ונעימה התורמת לחוויה הרגשית של הילד. 

אני ממליץ בחום על הספר הקסום הזה לילדים החל מגיל 4 והוא מתאים לכל גיל - ילדים וגם מבוגרים. 

חשוב שאת הספר הזה הורה יקרא ביחד עם הילד

אריק בלום, נוריתה

מרכאות יעל פדר

מדובר בספר ילדים חשוב מאוד הכתוב כדיאלוג בין אימא לשני ילדיה. 

הספר מכיל תיאורים רבים מעולם היום-יום של חיי ילדים כך שהילד המקשיב לסיפור בקלות מבין את הסיטואציה, מדמיין אותה ומפנים את המסר. האיורים של לי קורצווייל חמודים ומעשירים את הטקסט בחינניות. מדובר בספר חשוב המכיל מידע רב ומקיף על עולם האיברים הפרטים. בשפה קולחת, בגובה עיני הילד בו הקורא הצעיר מבין כבר בפעם הראשונה את כל הכללים שמבקשת פדר להעביר. זה ספר שאני מקווה שנקרא בבתים רבים ויותר מפעם אחת. בהחלט מומלץ. 

יעל צין, נוריתה

מרכאות יעל פדר

"הגוף שלי הוא רק שלי" הינו ספר ילדים חשוב ביותר! 

הוא יפה בכתיבתו, באיוריו ובעריכתו. האיורים הולכים עם הספר. הבהירות המילולית שלו מחוזקת ע"י בהירות האיורים. כותבת הספר היא עובדת סוציאלית בעלת גישה מיוחד לנושא וכישורי משחק ולכן לא פלא בעיני שהוא כל כך ברור, מובנה ומלמד בדרכי נועם. כל ילד חייב להיחשף לספר זה, לשמוע ולקרוא בו ולא רק פעם אחת. כדאי שיהיה בכל בית בו ילדים קטנים, יישמר קרוב ללב, לראש ולעיניים. נפלא שיש ספר כזה והוא נגיש וזמין. 

אהובה אוברשטיין, נוריתה

מרכאות יעל פדר

הספר מאוד חשוב

אפילו מאוד מאוד חשוב. חשוב לנו ההורים לדעת איך להסביר, ולילדים שלנו להבין ולהפנים. הכל נעשה בשפה הכי טבעית, אין מה להתבייש או לפחד. האיורים של לי קורצווייל עוזרים להבנה ולטבעיות. חובה לכל הורה לקרוא להפנים ולהעביר לילדים. באמת שספר חובה. 

נוריתה

מרכאות יעל פדר

הורים יקרים, מדובר בספר הכי חשוב והכי מעניין שתקראו אי פעם על הנושא הזה!!!


הספר מתאר סיטואציות מאוד חשובות בחיים, שהילדים יכולים להיתקל בהן, וחשוב שיהיו להם הכלים להבחין בין טוב לרע, בין אסור למותר. הספר מוביל אותנו בין מצבים שונים ומאוד חשובים, לרבות דרכי התמודדות מאוד ברורות וחד משמעיות. אסכם בהמלצה חמה, רותחת, רכשו לעצמכם את הספר, ושבו עם ילדיכם לשיח כל כך חשוב, הכי חשוב שיש

הבלוג של מירה רוזנפלד, סלונה

bottom of page