ספר: "הגוף שלי הוא רק שלי"

גיא ותמר חוזרים מהגן ומספרים לאמא שלמדו על איברים פרטיים בגופם: "איברים שהם רק שלנו, ולאף אחד אחר אסור לגעת בהם." אמא והילדים משוחחים ומבינים מה הם איברים פרטיים, מהו מגע מותר ומהו מגע אסור, מהו סוד טוב ומהו סוד רע, ולמי לפנות כדי לקבל עזרה. ספר זה מלמד את הילדים כיצד לשמור על גופם ופרטיותם, מבהיר את זכותם על גופם ומסביר איך להימנע מפגיעה אפשרית. נושא חשוב, מורכב ורגיש זה מובא בדרך ידידותית, בהירה ועניינית המותאמת לגילם.

יעל פדר, עובדת סוציאלית בהכשרתה ושחקנית במקצועה, כותבת, משחקת ומביימת בתיאטרון "החברים של יעל", המתמחה בהצגות חינוכיות לילדים. הספר מבוסס על הצגת הדגל של התיאטרון, "יעל לומדת לשמור על גופה". ההצגה עובּדה גם לתקליטור "החברים של יעל", שאף הוא הפך לרב-מכר.
 

לי קורצווייל, מאיירת סיפורי עגנון לילדים, איירה את הספר.

ייעוץ מדעי: ד"ר כרמית כץ, בית הספר לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת תל-אביב.

ספר _הגוף שלי הוא רק שלי_

המלצות

מרכאות יעל פדר

אריק בלום, נוריתה

הגוף שלי הוא רק שלי" הוא ספר מקסים וחשוב על הזכות להגנת הפרטיות ולמניעת אי נוחות או מגע בלתי רצוי עם אדם אחר – מניעת הטרדה מינית, והוא מלווה באיורים חמודים של לי קורצוויל שתואמים את הטקסט, ומעוררים רגשות הזדהות עם הנושא ועם הדמויות בסיפור. עמוד הסיום חשוב ביותר, כי הוא מעביר מסר של מגע מתוך אהבה עם ההורים. 

הספר כתוב בשפה יפה, קולחת ונעימה התורמת לחוויה הרגשית של הילד. 

אני ממליץ בחום על הספר הקסום הזה לילדים החל מגיל 4 והוא מתאים לכל גיל - ילדים וגם מבוגרים. 

חשוב שאת הספר הזה הורה יקרא ביחד עם הילד

מרכאות יעל פדר

יעל צין, נוריתה

מדובר בספר ילדים חשוב מאוד הכתוב כדיאלוג בין אימא לשני ילדיה. 

הספר מכיל תיאורים רבים מעולם היום-יום של חיי ילדים כך שהילד המקשיב לסיפור בקלות מבין את הסיטואציה, מדמיין אותה ומפנים את המסר. האיורים של לי קורצווייל חמודים ומעשירים את הטקסט בחינניות. מדובר בספר חשוב המכיל מידע רב ומקיף על עולם האיברים הפרטים. בשפה קולחת, בגובה עיני הילד בו הקורא הצעיר מבין כבר בפעם הראשונה את כל הכללים שמבקשת פדר להעביר. זה ספר שאני מקווה שנקרא בבתים רבים ויותר מפעם אחת. בהחלט מומלץ. 

מרכאות יעל פדר

אהובה אוברשטיין, נוריתה

"הגוף שלי הוא רק שלי" הינו ספר ילדים חשוב ביותר! 

הוא יפה בכתיבתו, באיוריו ובעריכתו. האיורים הולכים עם הספר. הבהירות המילולית שלו מחוזקת ע"י בהירות האיורים. כותבת הספר היא עובדת סוציאלית בעלת גישה מיוחד לנושא וכישורי משחק ולכן לא פלא בעיני שהוא כל כך ברור, מובנה ומלמד בדרכי נועם. כל ילד חייב להיחשף לספר זה, לשמוע ולקרוא בו ולא רק פעם אחת. כדאי שיהיה בכל בית בו ילדים קטנים, יישמר קרוב ללב, לראש ולעיניים. נפלא שיש ספר כזה והוא נגיש וזמין. 

מרכאות יעל פדר

נוריתה

הספר מאוד חשוב

אפילו מאוד מאוד חשוב. חשוב לנו ההורים לדעת איך להסביר, ולילדים שלנו להבין ולהפנים. הכל נעשה בשפה הכי טבעית, אין מה להתבייש או לפחד. האיורים של לי קורצווייל עוזרים להבנה ולטבעיות. חובה לכל הורה לקרוא להפנים ולהעביר לילדים. באמת שספר חובה. 

מרכאות יעל פדר

הבלוג של מירה רוזנפלד, סלונה

הורים יקרים, מדובר בספר הכי חשוב והכי מעניין שתקראו אי פעם על הנושא הזה!!!


הספר מתאר סיטואציות מאוד חשובות בחיים, שהילדים יכולים להיתקל בהן, וחשוב שיהיו להם הכלים להבחין בין טוב לרע, בין אסור למותר. הספר מוביל אותנו בין מצבים שונים ומאוד חשובים, לרבות דרכי התמודדות מאוד ברורות וחד משמעיות. אסכם בהמלצה חמה, רותחת, רכשו לעצמכם את הספר, ושבו עם ילדיכם לשיח כל כך חשוב, הכי חשוב שיש